A tudomány és a kultúra arcai
Az Apor Vilmos Katolikus Főiskola a Magyar Tudomány Ünnepe 2016 című programsorozat keretében Nemzetközi hetet szervez a külföldi partnerintézményeiből érkező hallgatók számára 2016. november 7. és 11. között.
A részletes programot
ITT találják.
Az Apor Vilmos Katolikus Főiskola nyitott programja a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából
2016. november 8.
9-13 óráig Érdekes bemutatók a természettudományok köréből: matematikai, fizikai, kémiai, biológiai, földrajzi "csodák" és magyarázataik – általános iskolás csoportoknak, a főiskola hallgatóinak és oktatóinak közreműködésével Helyszín: Apor Vilmos Katolikus Főiskola 2. emeleti termei
14 órától: Konferencia az Apor Vilmos Katolikus Főiskolán. Helyszín: Apor Vilmos terem
14.00-14.20: Fülöpné Dr. Erdő Mária: Eredmények és távlatok a katolikus nevelésben
14.20-14.45: Sapszon Ferenc: Morzsák egy Szeretetműből „A Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola zenei nevelésének tanulságai”
14.45-15.10: Dr. Varga Mária: A névtan és a nevelés kapcsolata
15.10-15.15: Erdősi-Boda Katinka: „András a szolgalegény és az ifjú Klebelsberg gróf” című kétkötetes mű bemutatása
Szünet 15.15-15.30
15.30-15.45: Gyimesi Ildikó: Felelősségre nevelés
15.45-16.00: Tóth József: Az önértékelési kontingenciák és a közösségi hálózatok
16.00-16.15: Palkóné Dr. Tabi Katalin: Shakespeare-előadások története
16.15-16.30: Dr. Udvarvölgyi Zsolt: Az iszlám világ jelene
A Tudomány Ünnepe program meghívója letölthető pdf formátumban
INNEN.
A Magyar Tudomány Napja Konferencia meghívója letölthető pdf formátumban
INNEN.

A Magyar Tudományos Akadémia
november 3. és 30. között – az elmúlt évekhez hasonlóan – ismét megrendezi a hazai tudományos élet kitüntetett eseményét, a
„Magyar Tudomány Ünnepe 2016” című országos programsorozatot a társadalom széles rétegei számára. Az Akadémia kiemelten fontosnak tartja a hazai tudományos kutatások eredményeinek ismertetését, a tudomány és a kutatómunka népszerűsítését a társadalomban; a megbízható tudás közvetítésével az egyéni és a közösségi döntések megalapozottságát kívánja segíteni a mindennapi élethelyzetekben.
Gróf Széchenyi Istvánnak, a Magyar Tudományos Akadémia megalapítójának célkitűzésére emlékezve – figyelemmel a Széchenyi-emlékévre – az idei eseménysorozat egyik kiemelt célja, hogy felhívja a figyelmet a tudományok magyar nyelven való művelésére, valamint a mindennapokban használt szaknyelvi kifejezések közérthetőségének alapvető követelményére.
A 2016. évi rendezvénysorozat mottója „Oknyomozó tudomány”, amely arra utal, hogy a tudományos kutatások alapja a jelenségek okainak felderítése. Szemléletváltást hirdet emellett a tudományos kutatásokban: egyre több globális szintű tudományos kérdés merül fel (pl. a klímaváltozás, a népvándorlás ok-okozata stb.), amelyekre a különböző tudományterületek együttműködésével adható közös válasz, közös megoldás.
A Magyar Tudomány Ünnepe 2016. évi rendezvényei a kutatói tényfeltáró tevékenységek módszertanának ismertetésével hatékony segítséget kívánnak nyújtani a mindennapi döntéseket befolyásoló témák több irányú megközelítéséhez, és kiemelt figyelmet fordítanak többek között
- a klímaváltozás globális méretű következményeire adható interdiszciplináris megoldási lehetőségekre,
- az oktatás szakmódszertani és szaknyelvi kérdéseire,
- a kétnyelvűség-többnyelvűség és az identitás kapcsolódására hazai és külhoni tekintetben,
- a tudomány és a társadalom viszonyát befolyásoló tényezőkre,
- a különböző tudományterületek széles körű együttműködésére.
A részletes eseménynaptár elérhető
IDE kattintva!